INDIVIDUÁLNÍ NÁPRAVNÁ MASÁŽ NEJŽÁDANĚJŠÍ

Při této masáži vnímám lidské tělo jako jeden celek a propojuji jednotlivé léčebné systémy např: lymfatický systém, reflexní zóny, energetické dráhy, akupresurní a akupunkturní body apod. do komplexní techniky. Proto se jedná o velmi účinnou a vyhledávanou terapii, kdy se nezaměřuji jenom na odstranění bolestivých blokád a pohybových omezení, ale především na hledání příčiny konkrétních zdravotních problémů. Komplexní účinky individuální léčebné masáže promyšleně aktivují a podporují samoléčebné schopnosti těla.

Součástí terapie je diagnostika pohybového aparátu a je rozšířena o poradenství z oblasti životního stylu i konkrétních postupů, jak dále sami doma postupovat v uzdravujícím procesu daných problémů pomocí reflexologie, speciálních cviků aj.

Délka 60/90 minut

Cena: 1.100/1.500 Kč

BAŇKOVÁNÍ

Baňkování je tradiční čínská medicína, která se zaměřuje na zlepšení průtoku energie v těle a na odstranění blokád. Praktikuje se pomocí speciálních baněk, které se umístí na povrch kůže a pomocí podtlaku se vytvoří pod nimi vakuum. Tento podtlak pak působí na tkáně, svaly a krevní cévy, což má za následek uvolnění napětí a podporu cirkulace krve a energie v těle. 

Baňkování je jednou z nejúčinnějších metod k odstranění svalových bolestí, křeče, bolesti zad a kloubů. Povzbuzují lymfatický systém, zlepšují krevný oběh, obnovují funkce nervového systému.

Délka: 50 minut

Cena: 1.000 Kč

DEEP TISSUE - HLOUBKOVÁ MASÁŽ

Deep Tissue je druh masážní terapie, která pracuje hlavně s hlubšími vrstvami svalů a s jejich úpony. Je velmi účinná zejména při chronických bolestech a bolestech různých svalových skupin jako je například ztuhlá šíje, bolest v ramenou nebo v dolní části zad. Některé tahy jsou podobné tahům z klasické masáže, ale oproti nim se provádí pomaleji a s hlubším tlakem, který se však zvyšuje pomalu podle odezvy bolestivého místa a postiženého svalu, se kterým se pracuje. 

Používají se cílené hmaty nejen s pomocí prstů a pěstí, ale i kloubků, loktů a předloktí. Hmaty se mohou součastně kombinovat i s pasivním protahováním a pohybováním svalů. Díky této cílené masáži se dají uvolnit chronicky zatuhlé oblasti, bolestivé a stažené svaly nebo také pomoci zvýšit hybnost či sportovní výkon.

Délka 60 minut

Cena: 1.100 Kč

MASÁŽ PRO SENIORY

Masáž u starších lidí vyžaduje zvláštní ohledy na jejich zdravotní stav a fyziologické změny spojené s věkem. Je nezbytné zvolit šetrnou formu masáže, která bere v úvahu možné problémy s klouby, svaly a oběhovým systémem

Důkladné porozumění anatomii a fyziologii starších lidí je klíčové pro bezpečnou a účinnou masáž. Celkově je cílem masáže u starších lidí nejen uvolnění svalů, ale i podpora jejich pohybového rozsahu, snížení stresu a zlepšení celkového pohody.

Délka 30/60 minut

Cena: 500/1.000 Kč

KINESIOTAPING

Tato metoda spočívá v lepení bavlněných pásků na kůži. Pásky jsou velmi pružné a mají široké uplatnění. Dochází pod nimi ke zvýšenému proudění krve a lymfy, což napomáhá k urychlení hojení modřin, otoků, namožených a poškozených svalů či k fixaci nestabilních kloubů

Pásky se používají ke stimulaci aktivity svalů nebo k jejich uvolnění a ke korekci držení těla či jeho částí (např. taping tzv. vybočených palců) atd. Kinesiotaping ve spolupráci s dalšími technikami velmi významně zvyšuje efekt celkové léčby.

Délka 20 minut

Cena 200-400 Kč

MOXOVÁNÍ A TĚLOVÉ SVÍCE

Moxování je jednou z terapií, které používá tradiční čínská medicína. Vybrané akupunkturní body na těle se při něm nahřívají moxou, což je tyčinka nebo doutník ze zpracované natě pelyňku. Metoda je příjemná, bezbolestná a pravidelné moxování má prý podíl i na dlouhověkosti Číňanů. 

Z hlediska západní medicíny má tento způsob prohřívání následující účinky: zlepšuje imunitu, podporuje regeneraci organismu, normalizuje vegetativní funkce, pomáhá navodit stav relaxace, podporuje trávení. Dále se doporučuje při depresích a stavech vyčerpanosti a únavy.

Délka: 20 minut

Cena: 250 Kč

© 2016 MASÁŽE ČECH. Škroupova 1418, Šestajovice, 250 92
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!