ČÍNSKÉ MASÁŽE A TECHNIKY

ČÍNSKÁ MASÁŽ TUINA

Hlavním cílem čínských masáží je dosáhnout harmonický a vyvážený oběh vitální energie čchi a krve sue. TUINA využívá jak techniky tlaku (akupresura) na citlivé body, ale také celé řady dalších masážních technik, jako například masáže energetických drah, vibrace, prochvění různých oblastí těla, pasivní pohyby a manipulace k uvolnění zablokovaných kloubů atd. TUINA se také s výhodou kombinuje s různými již zmíněnými pomocnými technikami moxování, baňkování a kua-ša. 

Jednotlivé masážní techniky obnovují a podporují krevní oběh a cirkulaci energie čchi, která pokud je zablokovaná a nemůže proudit, tak působí bolesti, otoky nebo špatnou funkci orgánů. Správná masáž propojí povrch (pokožku) a nitro (orgány a vnitřnosti) a obnoví komunikaci uvnitř těla - čchi, krev, tělní tekutiny, orgány atd.

BAŇKOVÁNÍ

Baňkování je prastará metoda užívaná po tisíciletí v Číně. Nyní se stává stále více vyhledávanou léčebnou metodou. Dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu. Příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňkování může nahradit klasickou masáž a výsledným efektem ji překonává, zejména svojí schopností prokrvit a uvolnit hluboké svalové vrstvy. Hluboké prohřátí a prokrvení nelze jinou metodou docílit nebo nahradit. 

Baňkování je jednou z nejúčinnějších metod k odstranění svalových bolestí, křeče, bolesti zad a kloubů. Povzbuzují lymfatický systém, zlepšují krevný oběh, obnovují funkce nervového systému.

MOXOVÁNÍ

Moxování neboli požehování je v podstatě jedna z metod, která má za úkol organismus prohřát. Prohřívají se akupunkturní body, dráhy, ale i celé oblasti těla. Zejména se využívá při nedostatku energie. 

Z hlediska západní medicíny má tento způsob prohřívání následující účinky: zlepšuje imunitu, podporuje regeneraci organismu, normalizuje vegetativní funkce, pomáhá navodit stav relaxace, podporuje trávení. Dále se doporučuje při depresích a stavech vyčerpanosti a únavy.